Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR:


1/1 SATICI
Vergi Kimlik Numarası: 3480260326
Vergi Dairesi: MECİDİYEKÖY
Telefon: 05301604953
Adres: Teşvikiye Mh. Şakayık Sk. No.11/A Şişli - İstanbul
E-posta: info@lucida.com.tr

1/2 ALICI
Adı Soyadı Unvan: 
Telefon: 
Adres: 
Email: 

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşme konusu alıcının SATICI tarafından http://www.lucida.com.tr adlı internet sitesinden elektronik ortamdan siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satış fiyatı ve teslimatıyla ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Türü ve Cinsi, Miktarı, Modeli, Rengi, Satış Bedeli www.lucida.com.tr adlı internet sitesindeki ürünlerle ilgili yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir. 

ALICI, satışa konu ürün/ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün/ürünlerle ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün siparişini verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince beyan ve kabul eder. "Ön bilgilendirme formu" ve "Fatura" iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. Sipariş gerçekleştiği anda ALICI bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 4 – TESLİMAT BİLGİLERİ

4.1 www.lucida.com.tr internet sitesi üzerinden yapılan fiziki alışverişler, aynı gün saat 16:00’ya kadar sipariş verilmesi durumunda (stoklar yeterli olması durumunda) aynı gün, 16:00 sonrası ve Cumartesi ile Pazar günleri sipariş verilmesi durumunda (stoklar yeterli olması durumunda) takip eden ilk iş gününde kargoya teslim edilir.

4.2 Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir.

4.3 Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde www.lucida.com.tr'de kayıtlı kullanıcı bilgileri üzerinden yola çıkılarak haber verilecektir. 

4.4 ALICI'NIN internet sitesinden sipariş verdiği sözleşme konusu ürün/ürünler, teslim anında ALICI'NIN adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICININ ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'YA iade edilmesinden dolayı oluşan giderlere ALICI katlanacaktır. 

4.5 Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.


MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER

5.1 SATICIya ait http://www.lucida.com.tr adlı internet sitesinde sözleşme dâhilinde ürünün genel nitelikleri, fiyatı ve ödeme şekliyle teslimat bilgilerinin alıcı tarafından okunup bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda teyidini verdiğini beyan eder.

5.2 Alıcının yasal olarak 30 günlük süreyi aşmamak kaidesiyle sözleşme konusu ürün için yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde açıklanmış olan ön bilgiler içeriği olan zaman zarfı dâhilinde alıcı veya gösterdiği adreste bulunan kişi/kurum/kuruluşa teslim eder.

5.3 SATICI sözleşme konusu olan ürünün alıcıdan başka bir kişi/kurum/kuruluşa teslim edilmesi söz konusu ise, teslim edilecek kişi/kurum/kuruluşun teslimatı kabul etmemesi durumunda SATICI sorumlu olmaz.

5.4 SATICI teslim edilecek ürünün eksiksiz, sağlam, belirtilen nitelikler dâhilinde ve garanti belgesi ile kullanım kılavuzlarının teslim edilmesinden sorumludur.

5.5 Alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurlarından kaynaklanan bir şekilde yetkisiz, kişiler tarafından hukuka aykırı ve haksız olarak kullanılması durumunda işlmler 3d güvenlik sisteminden geçtiği için firmamız hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

5.6 SATICI nakliyeyi engelleyen hava koşulları, gönderimi engelleyen ulaşımın gerçekleşememesi gibi olağanüstü durumlar sebebiyle ürünü teslimat süresi içinde teslim edemez ise, bu durumu alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Alıcı verdiği siparişin iptal edilmesini, ürünün mevcut ise emsali ile değiştirilmesini veya ürünün teslimatı süresince engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi hakkını kullanabilir. Siparişin alıcı tarafından iptali halinde ödediği tutar 10 gün içinde alıcıya ödenir.

5.7 Ürün kargoda teslim alındıktan sonra hiçbir şekilde eksik ve kusurlu gönderim şeklinde şikayet kabul edilmeyecektir.

5.8 Havale ile alım yapıldığı zaman 1 saat içerisinde sipariş tutarının havale edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde sipariş iptal edilecektir.


MADDE 6 – CAYMA HAKKI

6.1. lucida.com.tr sitesinden aldığınız ürünü, Türk Tüketici Kanununda belirtilen kurallara göre 14 gün içinde faturanız ile beraber, ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı ile iade edebilirsiniz. İade ve değiştirme taleplerinizi Siparişler sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
6.2. Hijyen kuralları gereği, küpelerin iade ve değişimi yapılmamaktadır.
6.3. İadeler mutlaka faturası ile beraber, ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.  
Orijinal ambalajı bozulmuş ve yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmiş, üretim hatası haricinde alıcı tarafından zarar görmüş (taşı kırılmış vb.), başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
6.4. Kullanılan ürünlerin karşılaştığı düşürme, çarpma vb darbeler  yüzünden kırılan taşlar iade alınmaz. 
6.5. Takıların üzerine direk parfüm sıkılması veya duş jeli, şampuan gibi içerisinde kimyasal ve alkol bulunan ürünler, yapılan kaplamayı kısa surede bozacağından; bu tip uygulamalardan doğan bozukluklar iade kapsamına girmez. Tüm bu nedenlerle oluşan hasarların tadilatı, bedelinin ödenmesi ile yapılabilmektedir.


MADDE 7 – GENEL HÜKÜMLER

7.1 Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir.

7.2 18 yaşından küçük kişiler SATICI'dan alışveriş yapamaz.

MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulamasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem ve Heyetleri ile SATICInın veya alıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Alıcı siparişin gerçekleşmesi durumunda işbu sözleşmenin tüm maddelerini kabul etmiş sayılır.

İstediğin Zaman
İstediğin Yerden

Lucida üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerinizi cep
telefonlarınızdan kolay, güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL